Novinky je stránka, kde vás budu informovat o věcech, které by vás mohly zajímat...

5.3.2012 - (1.)

Již nějakou dobu vlastním propracovaný obleček, ve kterém člověk v přírodě není tolik na očích. Jedná se o výrobek firmy Ameristep s maskovacím vzorem Max4.
Toto poměrně lehké pončo, vážící 1,5 kg, zabírá ale celkem dost místa. Po srolování je objemnější než karimatka a menší igelitku vám zcela naplní. To je daň za nespočet lístků a proužků.

Oblek je vyroben z pevné síťoviny, na níž jsou v řadách našity umělé lístky a proužky s maskovacím vzorem. Pouze v kapuci je síťovina podšita látkou.
Látka má v sobě otvory pro uši, aby vám nic neuniklo. Pončo má řadu stahovacích popruhů a gumiček. Vpředu najdete též několik druků, které vám oblékání v případě nutnosti usnadní.

Jestli využijete šňůrek po bocích a celí se tak kompletně do ponča zachumláte, je jen na vás. Protože pončo je přehoz a nemá tedy rukávy, je lepší dovybavit se rukavicemi a nenápadným oděvem s dlouhými rukávy.

Hejkal je velice vzdušný, a tak vám nehrozí žádné přehřívání v horkých dnech. Výborně rozbije siluetu člověka a pokud máte dobrý vítr a dostatek trpělivosti, můžete pozorovat přírodu tak, jako ještě nikdy před tím.

Maskovací obleky zvané Hejkal se vyrábějí v mnoha barevných variacích. Každou z těchto variant můžete ještě sami vhodně vylepšit vlastními doplňky přímo z oblasti, kde se nacházíte. Tedy trávou, listím atp.
To většinou ale není potřeba, neboť jestliže se neživíte jako odstřelovač, tedy člověk maskovaný především před lidmi, maskování vyrobené firmou Ameristep vám před zvěří naprosto postačí.

Aby vám nebyl vidět obličej jako na fotografiích, je dobré si pořídit také k tomu vhodnou kuklu. O té ale až někdy příště.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

Hejkal viditelný člověkem  a některými ptáky
Hejkal viditelný některými savci...