SPYTIHNĚV

Veselské štěrkovištěRumchalpaSenecVranovLeštinkaHorka - NěmeckoSpytihněv

Hlavní strana
Novinky
Články
Co je třeba vědět
Podomácku
Oblíbené lokality
Galerie
Download
Bazar
Technika
Kniha návštěv
Odkazy

16.05.08 v 6:00 - Jednoho dopoledne mi zavolal Laďa, že by se rád mrknul na jednu lokalitu, kde by měli být sumci. Měl jen kusé informace o tom, že by se měla nacházet u městečka Spytihněv. Vzal jsem si zasloužené náhradní volno a hned ráno jsem vyrazil. Měl jsem být u Vladimíra v 7:00 abychom včas vyrazili. Trochu se to zkomplikovalo uzavřenými silnicemi jak v Bučovicích, tak v Petrově. RDS-TMC Bučovice nehlásilo a tak jsem to vzal tudy, protože je to po ránu rychlejší komunikace. Prokličkoval jsem Bučovicemi a pak už jen uháněl k buchlovským lesům.

Problém nastal u Starého Města, kde se to poměrně dost štosovalo a já nabral slušné spožděníčko. I tak jsem byl u buddyho o minutu dřív než on se vrátil z obchodu. Dofouknul mi flašku, přeházeli jsme věci ke mně do auta a vyrazili jsme. Ve Spytihněvi jsme odbočili doprava směrem k vodě. Místních jsme se pak zeptali které by to mohlo být z jezer. Já si pořád myslel že to na pravé straně. Buddy měl zase informaci o levé straně. Nakonec jsem zastavil pod topolem a Laďa se šel zeptat rybáře.

Jezero, na kterém chytal se jmenuje "Bezedná" a nám to vzdálenostně pasovalo. Je tam třeba projet bránou na soukromý pozemek a pak překonat mostík dělaný pro offroad. Spodkem jsem zavadil jen cestou zpět. Dál už to bylo i pro běžné auta. Zastavili jsme u pěkného plácku s dobrým vstupem do vody. Buddy byl už dávno ve vodě a já stále zápasil s přezkou na žaketu, protožr jsem na ni neviděl a masku jsem nechtěl sundávat, ale nakonec jsem ji sundal, protože jsem chtěl trápení ukončit. Maska se mi do menšího otvoru haubny hůř nasazuje. Budy hlásil bídnou viditelnost. Maximálně tak 1,5 m. Vyrazili jsme pod vodou k protějšímu břehu. Místy byla viditelnost i přes tři metry. Pak jsme se vynořili a plavali podél břehu a prozkoumávali každou větev, každý keř.

Občas jsem uviděl nějakou rybu, ale až asi po dvaceti minutách to začalo. Spousta malých rybek, jedna štika, pak další. Připluli jsme ke keři, ve kterém bylo alespoň co já jsem viděl šest sumců. Nebyli sice nijak obrovití, ale moc krásní. Největší byl tak do jednoho metru. Do této chvíle jsem žádného sumce pod vodou neviděl. Však když je to prvně, tak to musí stát za to. U keře jsme strávili dlouhé minuty. Na dně bylo spoustu spadených mladých kmenů a to je pro ryby fajn. Kousek dál byla zase štika. Plavali jsme dál a v dalším keři zase sumec. Pokračovali jsme a potkávali spoustu rybek. Při tomto ponoru jsem viděl osm sumců a čtyři štiky. Spousta dalších rybek a z toho dva kapry na hranici viditelnosti. Prostě na rybičky je tahle lokalita super. Byť byla viditelnost tak asi 1-2 m, daly se vidět hodně zajímavé věci. Graf, tentokrát není, protože celé potápění bylo spojeno s lokálním šnorchlováním a tak počítač nasekal několik ponorů a jiné co nebyly pod 2m nezačal měřit. Až po překonání této hloubky.

 

Ponor : začátek 9:59 , délka 150 minut, maximální hloubka 5,2 m, průměrná hloubka cca 1 m. Použitá směs : 1200 l Teplota: Vzduch 18°C, Voda max. 18°C, min. 17°C Povrchový interval : -