ČLÁNKY

8. Na ostrožském štěrku

První dojmyPotápěčská příhodaNoční potápěníVeselský štěrkZážitky z dovolenéPotápění ve ZlíněPoprvé v neoprenu
Na ostrožském štěrkuV ŘeckuNa RumchalpěJak vyjebat se zákazníkemNa seneckých jezerechNa Vranovské přehraděVýprava za sumcem
Ledové opojeníKonec potápění na veselském štěrkovišti...?Když něco zazlobíPříroda

Hlavní strana
Novinky
Články
Co je třeba vědět
Podomácku
Oblíbené lokality
Galerie
Download
Bazar
Technika
Kniha návštěv
Odkazy

Začaly prázdniny a moji přátelé z Čech se za mnou přijeli podívat. První den jsme navštívili lokalitu "Veselský štěrk", ale druhý den jsme se rozhodli podívat se do Ostrožské Nové Vsi, kde jsme předpokládali menší počet lidí a také lepší viditelnost. Dorazili jsme na místo a kus cesty jsme museli pěšky :-( Voda vypadala opravdu dobře a tak jsme vyhlíželi místo, kde by nám to nejlépe vyhovovalo. Na pravé straně štěrkoviště bylo spoustu potopených stromů a větví a to nás samozřejmě lákalo. Tomáš vybral místo, kde jsme nechali věci a udělali několik fotek, které najdete v galerii v sekci "OSTROŽSKÁ". Tomáš vyrazil jako první a hned věděl kam jít. Má nejenom větší zkušenosti se šnorchlováním, ale také potápění s přístrojem mu není nikterak cizí, neboť už nějakou dobu má za sebou školu PADI. Plaval jako první a já za ním. Musím přiznat, že jsem si vzal jen spodní díl neoprénu a měl jsem trochu méně závaží než bych potřeboval, ale nebylo to tak hrozné. Viditelnost z hladiny byla tak do 2 až 2,5m. Pod náma spousta rostlin a na dně Slávičky. Kolem se motali Okouni a s přibývajicí hloubkou byla voda zelenější a zelenější.
V 5-ti metrech jsem musel plavat jednak pomalu a taky s rukama před sebou, abych do něčeho nenapálil. Proplouvat mezi větvemi pro mně bylo nevšedním zážitkem a kdybych měl foťák, tak opravdu bylo co fotit. Viděli jsme pěknou byť malou štiku kousek od mola a rostlin všude kolem což bylo skvělé. Tomáš našel na dně nějakou starou bednu a taky nějakou stříbrnou tyč, ale byla v malé hloubce. Dno se rychle zakalilo a pak byl problém ji znovu spatřit. Potápění v Ostrožské Nové Vsi bylo skvělé. Kdyby v některých místech nebyla studená voda, bylo by to ještě lepší. :-) Když jsme vylézali z vody, tak mi v cestě ležela větev. Ploutve jsem měl v ruce. Zvedl jsem větev a odklidil si ji z cesty. Lezu z vody, koukám a jedna ploutev mi chybí. K sakru ! Hledali jsme ji alespoň 2 minuty. Ležela na dně místo větve :-)